הקוביה - מסעדת שוק

זוכרים את השיר בא לשכונה בחור חדש? זה בדיוק מה שרציתי לשיר בסיום הארוחה במסעדת הקוביה בשוק התקווה.
זה לא סוד שבשנתיים האחרונות את הקניות אני עושה בשוק התקווה, ואפילו ערכתי לכמה חברים סיור היסטורי וקולינארי לחברים שם. ההרגשה היא שהשוק הזה נשאר מאחור משאר השווקים המוכרים וחבל שכך, אבל אני מאוד מאמין בשוק התקווה. ומדוע אני מאמין בו? סחורה מעולה של פירות וירקות, קצבים אמינים וטובים, חנויות דגים עם סחורה טרייה אבל מבחינת יחסי ציבור הוא עומד במקום ולו רק בגלל הקרבה שלו לתחנה המרכזית שחלק גדול מהתושבים שם הם תושבים מסודן ואריטראה. ומדוע כל ההקדמה הזו? בהמלצת חברים הגעתי למסעדה חדשה שנפתחה בשוק לחגוג את יום ההולדת של הגברת ובסיומה היו לנו רק דברים טובים לומר עליה. קודם כל יש חניה בשפע בשעות הערב, והאווירה שיצר שי שהוא אחד השותפים במקום ביחד עם השף המוכשר ג'לאל יוצרים מסעדה כיפית וטעימה. מעבר לכך המחירים סבירים ביותר וההרגשה שלא עושקים אותך. עובדה נוספת חשובה: זוכרים שכתבתי על מסעדה שחייבה אותי ב 28 ש"ח לבקבוק מים? פה מקבלים קנקן מים לשולחן.

רוצים יין? כוס יין הכי יקר 34 ש"ח........כן זו לא טעות.
מתברר שאפשר להרוויח גם בלי לעשוק את הלקוח.

קיבלנו את התפריט ולאחר עיון קצר והסבר של שי על מנות השוק שיש במקום החלטנו ללכת על מספר מנות ראשונות ולאחר מכן לפי הקיבולת להזמין את העיקריות. מה שקרה בפועל ששבענו מהראשונות ולקחנו עיקרית אחת ונשארנו עם טעם בפה של ביקור נוסף הוא חובה.


בוריקה - המנה המפורסמת שעשויה מעלה סיגר דק שממולא בחלקי פנים שטחנו דק וכל העסק ישיב על סלט עלים ובל סגול ומעט טחינה. לא נהנתי ממנה זו כי החברה חיסלו הכל ולא הייתה ברירה אלא להזמין עוד מנה כזו. הרעש של הבצק שמתפוצץ בפה, והטעם של המילוי גרמו לעונג. 34 ש"ח.


סלט ארטישוק - ארטישוק שנצרב על גריל פחמים ותובל בעדינות. כמה פשוט ככה טעים. 32 ש"ח.סביצ'ה - הדג נבחר לפי מה שהכי טרי ומה שיש בשוק באותו יום. אני קיבלתי סביצ'ה מדניס שהיה טרי ומתובל בדיוק רב.
התמונה מדברת בעד עצמה.ערייס - עוד מנה שמאוד מפורסמת בזמן האחרון שכולם הסכימו שהיא מעולה. הבשר היה נימוך ומתובל במדויק, ולא פחות חשוב הפיתה נשארה אוורירית ולא דחוסה מידי.סלט סלקים - סלקים שהוכנו גם הם על גריל הפחמים כמו הארטישוק יצאו מעולים.
גם מי שצמחוני ימצא פה מנות טעימות.בשלב הזה כבר היינו די מלאים ולכן הזמנו מנה עיקרית אחת של מעורב שנקראת: מחנה יהודה.
מנה מכובדת של חלקי פנים הכוללים : כבדי עוף, כבד בקר, לבבות, וחזה עוף וכל הטוב הזה מתערבב עם בצל טחינה ועמבה.
פיתה שלמה אפשר לסיים רק עם הרוטב שבתחתי הצלחת.
הביקורת היחידה שיש לי זו על הפיתה שהייתה מעט יבשה.לקינוח הזמנו מלבי טבעוני שעשוי מחלב קוקוס שהיה מעולה ולכן הזמנו עוד אחד ולאחר קבלת החשבון התברר שהם לא חייבו אותי על הקינוח לכבוד יום ההולדת של הגברת.

על כל הארוחה הזו כולל שתי כוסות יין שילמתי 336 ש"ח.
ללא ספק אחת מהארוחות היותר טובות במחיר שפוי ביותר.


כולנו יצאנו בהרגשה שנחזור למקום להנות מהאווירה ומשאר המנות שלא טעמנו.
כן זו מסעדת שוק ראשונה אך יש לי הרגשה שלא אחרונה וזו הסנונית שתבשר את פריחת שוק התקווה.

הקוביה - הודיה 22 תל אביב
טלפון: 03-9747333

תגובות

רשומות פופולריות