יום ראשון, 31 באוגוסט 2014

טעימות וויסקי סובב עולם - דניאל משיח

לפני מספר ימים הוזמנתי לערב של טעימות וויסקי בחנות של דניאל משיח בראשון לציון. כבר בתחילת הערב כאשר שוחחתי עם דניאל משיח מתברר שהאיש מחובר לכל משקה שיש לו בחנות שלא נזכיר את המעדנים שיש לו שם.


אם השם מוכר לכם אז הוא שייך למשפחת משיח שהתחילה את דרכה בחנות ברחוב העליה.


הערב היה מלא בהסברים על תולדות הוויסקי והטעימה עברה ממדינה למדינה. עמדנו על הטעמים ומהיכן מגיע השוני.
יש מספר סוגים של וויסקי. חלקם נקראים סינגל מאלט וחלקם בלנד שהם ערבוב של מספר סינגלים.החנות עצמה מעוצבת בצורה מקסימה והיא כמו חנות צעצועים לכל חובב אלכוהול. בהחלט יש שם חווית קניה.
אירלנד: התחלנו את הטעימה מוויסקי שמגיע מאירלנד ונקרא: בושמילס. וויסקי זה מיושן בחביות שרי שנותנות לו ארומה מיוחדת והוא מיושן 7-8 שנים בחבית.

סקוטלנד:  ג'וני ווקר הידוע מגיע אליינו מסקוטלנד. אנחנו שתינו את הדאבל בלק שטעמו חזק ומעושן. כולם מכירים את הלאק הרגיל שהוא הוויסקי הנמכר ביותר בעולם.ארה"ב: משם הגיע הוויילד טורקי. זה וויסקי שמכינים אותו מתירס ומכאן טעמו המתוק. היישון נערך בין שנתיים לארבע שנים ויש לו טעם וניל שמגיע משריפת החבית.

קנדה: משם קיבלנו לטעום את הקראוון רויאל. גם בקנדה יש שימוש רב בשיפון ובתירס להכנת הוויסקי. קנדה כבר מזמן לא עוד מדינה שמכינה וויסקי בינוני. הוויסקי מורכב מ 56 דגנים שונים.כמובן שאחרי ששותים ושותים מתחילים בשיחה פילוסופית על אלכוהול בכלל והחיים הטובים בפרט......

דניאל משיח - רחוב ברשבסקי 7 ראשון לציון.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה